زبان انگلیسی یاد بگیریم

چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم ؟ زمانی که دیکشنری وجود داره و یا افرادی هستند که برای ما زحمت کار ترجمه را می کشند ! انتخاب با خود ماست می توانیم همیشه به ابزارها و یا افراد متکی بوده و یا خودمان به صورت مستقل اقدام به کنیم تا زبان انگلیسی یاد بگیریم با این حال اگر ادامه این مطلب را بخوانید شاید شما هم تمایل بیشتری پیدا کنید برای یادگیری زبان انگلیسی پس با ما همراه باشید.

بیشترین گویشوران متعلق به کدام زبان است ؟

در وهله اول اکثر افراد فکر می کنند که انگلیسی زبان اول دنیا می باشد در حالی که این تصور غلط است در حال حاضر زبان اول دنیا چینی ماندرین است که بیش از یک میلیارد نفر به آن زبان صحبت می کنند ، حالا سئوالی که پیش می آید این است که آیا واقعا زبان انگلیسی امکان رشد و گسترش بیشتری دارد ؟ در پاسخ فقط به این نکته اشاره می کنیم که تعداد افرادی که جینی هستند و در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند از تعداد افراد انگلیسی زبانی که می خواهند چینی یاد بگیرند بسیار بیشتر است ، در حال حاضر هم اکنون در چین بیش از ۲۴ دانشگاه وجود دارد که تمامی دروسی که در آن تدریس می شود کاملا به زبان انگلیسی است.

علاوه بر همه ی این ها پیش بینی می شود در پایان قرن حاضر از ۶۰۰۰ زبان زنده دنیا (تمام زبان ها و لهجه های مربوط به آن) دیگر گویشوری نداشته باشند و تنها ۱۰۰ زبان باقی بمانند که تمابل تمامی آنها به زبان انگلیسی بیشتر از حال حاضر باشد.

حالا پاسخ به سئوال بالا را با کمی جزئیات بیشتر بررسی می کنیم ، ما انسانها بیشتر از یکبار زندگی نمی کنیم و متوسط عمر مفید یک انسان بیشتر از ۸۰ سال نیست و افراد بسیار کمی هستند که در این مدت زمان موفق می شوند چندین زبان خارجه یاد بگیرند ، شاید علاقه شخصی شما این باشد که فرانسوی یا اسپانیایی یاد بگیرد اما قبل از اینکه به سراغ علاقه خود بروید به این مثال توجه کنید وقتی در مورد یک میز صحبت می کنید نسبت به جنسیت آن چه حسی دارید ؟ آیا برای میز جنسیت قائل می شوید ؟ اگر یک فرانسوی زبان باشید حتما هر آنچه که در مورد دخترتان متصور هستید برای میز هم همان ها را تصور خواهید کرد ، و یا زمانی که در یک استادیوم ۳۰ هزار نفری که همه زن هستند و فقط یک مرد وجود دارد تماشاگران را باید مذکر به کار ببرید ؟ !!! شاید این قوانین کمی برای ما عجیب باشد اما از طرفی هم دوست داشتی هستند

زبان انگلیسی یاد بگیریم

زبان انگلیسی یاد بگیریم

جهان بینی مردم

ابتدا باید بدانید که یادگیری هر زبانی باعث می شود که جهان را از دید گویشوران همان زبان مشاهده کنید ، به عنوان مثال جهان بینی ترزا می و یا دونالد ترامپ و یا جورج کلنی ممکن است خیلی متفاوت باشد اما ریشه همه ی آن ها یک زبان مادر است که باعث پیوند آنها می شود. برای راه یافتن به جهان انگلیسی زبان ها و فرهنگ آنها باید یک بلیط تهیه کنید ، و این بلیط همان یادگیری زبان انگلیسی است اگر زبان بدانید می توانید در دل مردم سفر کنید و نسبت به جهان آنها آشنایی بیشتری پیدا کنید .

آلزایمر دیرتر به سراغ تان می آید

تحقیقات دانشمندان نشان داده است  افرادی که به دو زبان صحبت می کنند دیرتر دچار زوال عقل می شوند یا همان آلزایمر

حالا می توانیم انتخاب کنیم که چه زبانی یادبگیریم، تاکید ما بر اینکه زبان انگلیسی یاد بگیریم به این خاطر است که بیشترین منابع علمی دنیا بر اساس زبان انگلیسی است، در صورتی که زبان انگلیسی یاد بگیریم می توانیم در سفرهای ترویستی تا حد بسیار زیادی مشکلات زبانی خود را در کشورهای مختلف حل نمائیم همچنین اگر زبان انگلیسی یاد بگیریم می توانیم اکثر مکاتبات بین المللی زا به سادگی انجام دهیم